Psikoterapist Yasemin Yağlıkçı Kimdir?

Psikoterapist Yasemin Yağlıkçı

Psikoterapist

Yasemin Yağlıkçı, İzmir Amerikan Lisesi, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans, İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi ön-lisans ve Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans mezunudur.

Yüksek lisans tez konusu “Altı Haftalık Modifiye Bilinçli Farkındalık Uygulaması Yapılan Bir Örneklemde Duygusal Zekâ ve Psikolojik Dayanıklılığın Değerlendirilmesi” olan Yağlıkçı, Boğaziçi Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştığı yıllarda öğrencilerini farkındalık uygulamaları ile tanıştırdı.

Deneyimsel Oyun Terapisi ve Şema Terapi eğitimlerini tamamladı. Cambridge, İngiltere’de mindfulness ve meditatif uygulamalar programı ( 1999-2000), Authentic Movement Beden Psikoterapi eğitimi (2008-2010), Somatik Deneyimleme giriş eğitimi (2013) ve Leiden Üniversitesinde Mindfulness (2017) eğitimlerini aldı. Uluslararası onaylı(AC) koçluk sertifikasını 2010 yılında alan Yağlıkçı bu alanda birey ve gruplara destek sundu.

Yetişkinlere psikoterapi ve çocuklarla oyun terapisi alanında destek vermeye devam ediyor. Aynı zamanda Mindfulness; Bilinçli Farkındalıkla Duygu Yönetimi, Duygusal Zekâ, SADE; Kronik hastalar ve yakınları için Sağlık Destek Programı, Resilience; Psikolojik Dayanıklılık, Eğitimde Farkındalıklı Yaklaşım ve Farkında Ebeveynlik programlarını sunuyor.