Ayurvedik Sağlık Danışmanlığı

Ayurvedik Sağlık Danışmanlığı

Ayurveda dünyanın bilinen en eski şifa verme sistemidir. 5000 yıldır binlerce doktor tarafından milyonlarca hastaya uygulanmıştır. Ayurvedanın amacı, sağlığı hastalıklarla savaşarak değil, denge ve uyum sağlamaya çalışarak kazanmaktır. Ayurveda fiziksel dengenin, duygusal rahatlığın, ruhsal sağlığın, çevresel farkındalığın ve ruhsal gelişmenin bir bütün olarak sağlık üzerindeki önemini kabul eder. Ayurveda on farklı metabolik tipi dikkate alarak sağlık ve dengeyi inceler. 

Ayurveda, bir yaşam bilimi; hayatı anlama, en dolu biçimde ve en yüksek potansiyelde yaşama sanatıdır. Ayurveda da yaşam yolculuğunun bütünü kutsal olarak düşünülür. Ayurveda öğretilerini inceleyerek herkes pratik kendini iyileştirme bilgisini kazanabilir. Bedendeki tüm enerjilerin doğru bir şekilde dengelenmesi ile fiziksel bozulma ve hastalık büyük ölçüde önlenebilir. Bu kavram Ayurveda biliminin esasıdır: bireyin kendini iyileştirme yetisidir. 

Kliniğimizde uyguladığımız kişiye özgü Beslenme Danışmanlığı Programında Ayurvedik Beden tipi belirleme sonrası kişinin ihtiyaçlarına yönelik gıda çeşitleri ve yaşam rutinleri belirlenir. Ayurvedik esaslara uyun aromaterapötik yağlar, baharat ve otlar önerilir. Amacımız bütünsel bakışı ile danışanlarımızın hayat kalitesini yükseltip daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesine yardımcı olmaktır.