Biorezonans

Biorezonans Nedir?

Dr. Morell, yetmişli yılların ortalarında damadı Elektronik Mühendisi Eric Rasche ile birlikte, vücudun kendi rezonanslarını (salınımlarını) kaydedebilen, analiz edebilen, düzeltebilen ve ardından düzenlenmiş salınımları insan vücuduna geri verebilen bir cihaz geliştirdi. Bu, klasik Biorezonans metodunun doğuşuydu. 35 yıldır, bilimsel çalışmalarla da desteklenen Morell-Rasche yöntemi yıllar içinde terapi etkinliği ve başarısı nedeniyle tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Bu nedenledir ki pek çok farklı yöntem ve cihaz da biorezonans isminin saygınlığı dolayısıyla aynı işlevleri yapmamasına rağmen bu ismi kullanmaktadır. İsim benzerliklerinin yanıltıcı olmaması adına ve MORA cihazıyla yapılan uygulamaların kendine has etkinliğinden dolayı bu sitede bahsedilen yöntem MORA Terapi olarak anılmaktadır.

Mora Terapinin Kullanım Alanları

Bağımlılıklardan Kurtulma:Zararlı madde frekanslarının silinmesi… Maddenin kendisinden alınarak yapılan detoks tedavileri, kilo verme, alerji tedavileri ve son yıllarda çok artmış şekilde bağımlılık tedavileri yapılmaktadır. Bağımlılıklardaki yaygın kullanım sigara bırakma üzerine olsa da aynı şekilde alkol bağımlılığında ya da madde bağımlılığında kullanılmaktadır. Kahve-çay bağımlılığı, karbonhidrat bağımlılığı, çikolata-şeker bağımlılığı da MORA-Terapi yardımıyla ortadan kaldırılabilir. Bağımlılıklar genellikle tek seansta ortadan kaldırılabilmektedir. Buradaki etki kişinin bağımlılık maddesine karşı fiziksel bir ihtiyaç duymaması şeklindedir. Kilo verme, alerjiler ve toksik maddelere karşı detoks için ise daha uzun sürelere yayılmış ve seanslar şeklinde yapılan tedaviler uygun olur.

Elektro-Homeopati- Bach çiçekleri: duygu durum bozuklukları ve stresle mücadele için kullanılmaktadır.Tedavi edici frekansların yükseltilmesi… Elektro-homeopati programlarından çekilen homeopatik ilaç frekansları vücudun üzerine yüklenebilmekte ve bu frekans guruplarının sıvılar üzerine kaydedilmesi yoluyla elde edilen homeopatik ilaçlar kişinin kullanımı için verilmektedir.

Ağrı Tedavisi; Ağrı bölgesinden alınacak frekansların ters çevrilmesi, ister kronik ister akut olsun, ağrıyı ortadan kaldırmaktadır. Ağrının ortadan kalkması, o bölgedeki enerjetik problemin ortadan kalktığını gösterir.

Renk Terapisi: bu uygulamalarının en gözle görülür etkisi kişinin psikolojik durumu üzerinedir. Depresif durumun ya da yüksek anksiyeteli durumun giderilmesi, kişinin duygusal yapısının olumlu yönde değişmesi mümkündür.