Yaşam Tarzınız Sağlığınızı Belirler

Farkında dahi olmadığınız alışkanlıklarınızı değiştirerek daha sağlıklı, huzurlu ve neşeli bir yaşam yaratabilirsiniz! Toplum olarak hiç olmadığımız kadar sağlıksız, stresli, kaygılı, aşırı kilolu, çalışmaktan yıpranmış ve tükenmiş durumdayız. Alerjiler, kalp hastalıkları, diyabet, obezite, kanser ve benzeri birçok hastalık yaşam biçimimizin sonucu olarak ortaya çıkıyor. Bu hastalıkların tedavisi için tüm dünyada milyarlarca dolar harcanıyor.

Peki; yaşamınızda atacağınız bazı küçük adımlarla bu hastalıklara yakalanma riskinizi azaltarak her şeye rağmen sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürebilmeniz mümkün olabilir mi?

Burada Bütünsel Sağlık devreye giriyor. Sağlık, sadece normal çıkan rutin test sonuçları değildir, tabağınızdaki yemek, içtiğiniz su, nefes aldığınız ortam, yaptığımız egzersiz, hayatınızdaki sevgi, iş yaşamınızdaki maddi manevi tatmin ve ruhsal durumunuz ile bir bütündür. Bütünsel Sağlık kavramı, ihtiyaçlarınızla yaşam biçiminiz arasında bir köprü oluşturuyor. Her birimizin vücudu diğerinden farklı ve aynı zamanda dinamiktir, zaman içinde değişim gösterir. Bir besin birisinde zehir, diğerinde şifa etkisi yaratabilir. Ancak bedeninizi dinlemediğinizde, size bu tutkuyu tatmin edecek daha sağlıklı bir yol gösterdiğini de duymamış olabilirsiniz.

Yaşam Tarzı Danışmanlığı size vücudunuzu dinlemeyi, onun dilini anlamayı ve bir bütün olarak kendiniz için en uygun yaşam biçimini keşfetmeyi öğretir. Kendinize ve ihtiyaçlarınıza özgü bir diyet uyguladığınızda başarısız olmanız imkansızdır. Bunu söylüyoruz, çünkü biz bizzat denedik. Hayatınız sadece sizinle değişebilir, sağlığınız da öyle…