Esra Aslan Kimdir?

Esra Aslan

Yoga Eğitmeni

İzmir Amerikan Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm mezunu olan Esra, yoga’yı hayatı karşılama sanatı olarak görüyor ve bu yolda aldığı eğitimleri Esra’ca sunuyor.

Hindistan’daki Vivekenanda Yoga üniversitesinin Yoga eğitmenlik eğitimini, 200 saatlik Anusara ‘Path to teaching’ eğitimini ve 500 saatlik ‘Master path with Chris Chavez’ ile eğitmenlik eğitimini tamamladı. Ayrıca Hamile Yogası eğitimi aldı.

Yurtdışı ve yurtiçi katılığı diğer eğitimler de beden hareket yansımaları ve beden terapileri üzerine çalışmaktadır. İnsan bedeninin hareketi, hareketin nefesle şifalandırması ve iç yansımaları üzerine sürekli araştırmakta ve farklı hocalardan eğitim almaya devam etmektedir.

Eğitim aldığı Hocalar arasında NV Raghuram, Tara Judelle, Sianna Sherman, Desiree Rumbaugh, Anna Forest, Leslie Kaminof, Cuchira Tamara, Kino McGregor ve Elena Brower en çok ilham aldığı hocalardır.

Esra yoga ile babasının ona daha çocukluk yıllarında hediye ettiği çocuk yogası kitabıyla tanıştı. O zaman aklının bir köşesinde yer edinen yoga önce hobisi oldu.

Sonrasında ise onun için bir yaşam sanatı: Merkezlendiği, kendine bir alan yaratabildiği, pratiğiyle yumuşayan iç ve dış kılıflarıyla çevresine özünden yasıyabildiği ve sakatlıklarından sonra şifalandığı özel bir tılsım.

Matın üstünde hareketlerle bedeni araştırırken yaratıcılığımı kullanarak nefes ahengiyle derinleşmek deneyimlerimi paylaşmak ve bu yolda hem öğrenci hem eğitmen olmak, bir olmak ve birlikte şifalanmak olarak özetliyor öğretisini, Esra’ca.

*** Experienced Registered Yoga Teacher /Yoga Alliance Continuing Education Provider